Çatılarda yüzey suyu yönetimi


Şiddetli yağmur vurduğunda hazırlıklı olun

Şiddetli yağmur vurduğunda hazırlıklı olun

Protan'ın çatıda yağmur suyu yönetimiyle başa çıkmak için iki benzersiz çözümü var.

arrow_downward

Çatınızı daha iyi kullanın ve değer katın

Mülk üreticilerinin , mimarlarının ve mühendislerinin çatılarının potansiyelinden yararlanmaları için destekleme konusunda uzun bir deneyime sahibiz.

Binanızın çatısı kullanım ömrünün sonuna gelmeye başladıysa veya eskime ve yıpranma nedeniyle kapsamlı iyileştirmeler yapmanız gerekiyorsa, çatıyı değiştirmeniz gerekecektir. Bu konuda size kesinlikle yardımcı olabiliriz, ancak bu durum, çatının daha iyi kullanılıp kullanılamayacağını değerlendirmek için de iyi bir fırsat olabilir.

Geleneksel olarak çatı, kullanılmayan bir yüzey, bina sahibi için özel bir değeri olmayan ölü bir alandır. Ancak, daha fazla değer katmak için çatı yüzeyini kullanmanın birçok fırsatı vardır. Su akış miktarının hafifletilmesi veya zemin kat su taşması önlenebilir mi? Bir çatı terası, mülkün değerini hem ekonomik olarak hem de binada yaşayan ve çalışanlar için artırabilir mi? Çatıya güneş panelleri yerleştirilebilir mi? Yeşil çatı çözümü binayı daha estetik hale getirerek mülkün değerini artırabilir mi?

Protan Norveç, 2017'de Protan BlueProof su drenaj konsepti ve 2019'da BlueProof Green'in mavi-yeşil versiyonu için Yapı Endüstrisi İnovasyon Ödülü'ne iki kez aday gösterildi.

Protan BlueProof

Protan BlueProof

Protan BlueProof, uzun ömürlü, çevre dostu bir üründür. Aşırı miktarda yağışı yönetmek için tasarlanmıştır.

Bu tür hava durumları artık şehirlerimizde daha olağan hale geliyor ve şiddetli yağmur sokaklarda sele neden oluyor. Mevcut yağmur suyu drenajı ve kanalizasyon sistemleri bu denli şiddetli yağmuru kaldıracak şekilde tasarlanmamıştır. Sonuç olarak, her yıl milyarlarca Türk Lirası zarara uğranmaktadır.

Protan BlueProof, çatıyı aşırı yağışları yavaş yavaş kanalizasyon sistemine boşaltan bir yüzey suyu deposuna dönüştürür.

Daha fazla oku
Protan BlueProof Yeşil

Protan BlueProof Yeşil

Protan BlueProof Green, güvenli yüzey suyu yönetimini bir binanın tepesindeki yeşil bir bahçeyle birleştirir.

Daha fazla okuyun
Tüm çatı kaplama ürünlerimize, aksesuarlarımıza ve araçlarımıza göz atın

Tüm çatı kaplama ürünlerimize, aksesuarlarımıza ve araçlarımıza göz atın

Protan ürünleri çatı kaplama malzemeleri ürün kategorisinde en düşük karbon ayak izine sahiptir. Ürünlerimizi kategori veya uygulama alanına göre buradan inceleyebilirsiniz.

Ürünlere göz atın

Bize yazin

Doğan Civelek - Sales and Marketing Manager

Doğan Civelek

Sales and Marketing Manager
Tayfun Kocak - Foreign Sales and Marketing Coordinator

Tayfun Kocak

Foreign Sales and Marketing Coordinator