DSC02547.jpg

Solar çatılar ile sürdürülebilirlik

Çatı kaplamasının seçimi hangi tip güneş panelinin kullanılacağına bakılarak belirlenir.

arrow_downward

Protan Solar Çatılar

Protan membranlarının da yardımıyla Protan Solar Çatı sistemleri, güneş pillerinin veya güneş panellerinin kurulumunu kolaylaştırır.

Çatı kaplamasının seçimi hangi tip güneş panelinin kullanılacağına bağlıdır. Panellerin fotovoltaik (PV) veya termal olmasına göre doğru çatı kaplama tipi ve kalitesi seçilir. Bunlar entegre veya bağımsız olabilir.

Koyu ve açık renkli membranların farklı nitelikleri vardır

PV panelleri en çok soğuk havalarda verimli olurlar. Açık renkli yüzeyler normal olarak güneş ışığını koyu renkli yüzeylere göre daha çok yansıtır.

Çatılarda güneş panelleri ile enerji üretimi planlaması yapılırken ilk düşünülen ürünler Protan’ın beyaz çatı kaplamaları, soğuk çatı sistemleri veya açık gri Protan SE olur.

Protan Soğuk Çatı sistemleri, muadili ürünlerle karşılaştırıldığında en yüksek yansıtma değerlerinden birine sahiptir ve bu sayede PV panelli Protan solar sistemlerine en yüksek katkıyı veren seçeneklerdir.

Termal güneş panelleri güneş enerjisini ısıya çevirerek, suyu ısıtmak için kullanılır. Bu tip güneş panelleri ne kadar sıcak olursa o kadar verim verir. Bu nedenle de güneşten gelen enerjiyi mümkün olduğunca emen koyu renkli yüzeylere sahip olmak bir avantajdır. Bu da siyah veya koyu renkli Protan SE membranlarını tavsiye etmemizin en önemli sebebidir.

Teknik Çizimler

Teknik Çizimler

Bu web sayfasında Protan'ın teknik çizimlerinin bir özetini bulacaksınız. Bunlar, uygulama alanına göre sınıflandırılmıştır ve PDF ve DWG formatlarında mevcuttur.

Belgeler

Belgeler

Burada ürün belgelerini ve sertifikalarını bulacaksınız

Tüm çatı kaplama ürünlerimize, aksesuarlarımıza ve aletlerimize göz atın

Tüm çatı kaplama ürünlerimize, aksesuarlarımıza ve aletlerimize göz atın

Protan ürünleri çatı kaplama malzemeleri kategorisinde en düşük karbon ayak izine sahiptir. Buradan ürünlerimizi kategorilere veya uygulama alanlarına göre inceleyebilirsiniz.

Ürünleri inceleyin

Çözümlerimiz ve ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Michal Miasek - MD Sales Eastern Europe

Michal Miasek

MD Sales Eastern Europe
Melanie Marquard - MD Sales Western Europe

Melanie Marquard

MD Sales Western Europe
Ivar Braaten - MD Turkey

Ivar Braaten

MD Turkey
Mohamed Wagih - MD Middle East

Mohamed Wagih

MD Middle East