Horsøy_Veidekke_Bergen 012.jpg

Hızlı uygulama ve hızlı yapım süreci

Vakumlu bir çatı rüzgâra maruz kaldığında, membran ile yükü taşıyan alt tabaka arasında negatif basınç oluşur. Bu, vakumlu çatı kaplamamızı sert iklimler için ideal hale getirir.

arrow_downward

Protan Vakumlu Çatı Sistemleri

Protan vakumlu çatı sistemi, hızlı montaj ve hızlı bir yapım sürecini garanti eder.

Çatı yüzeyinde bağlantı elemanlarına gerek yoktur, bu nedenle buhar kontrol tabakası delinmez. Membran çatıya iki veya dört metre genişliğinde döşenir, daha sonra parapetlerin ve birleşim yerlerinin çevresinde mühürlenir.

Bu çözüm daha az kaynak işlemi gerektirir ve hava sızdırmazlığı ile ilgili katı kuralları olan pasif evler için idealdir.

Vakumlu çatı sistemlerimiz kapalı yüzme havuzu tesisleri, bira üretim alanları gibi yüksek neme sahip binalar için kusursuzdur. Çatı yapısında nem hapsolursa hava almasına sağlayacak olan vakumlu çatı sistemidir.

Gürültüsüz Uygulama

Matkap sesi çatı renovasyonlarında problem yaratabilir. Protan vakumlu çatı sisteminin uygulanması ise uygulama sırasında oluşan sesi azaltarak çalışan ofisler, hastaneler ve okullar gibi yapılarda fayda sağlar.

Çalışma Prensibi

Tüm Avrupa'da milyonlarca metrekare uygulanmış Protan vakumlu çatı kaplaması var. Müşterilerimiz için ideal çözümü hesaplamak için kapsamlı uzmanlığımızı ve deneyimimizi kullanıyoruz. Vakumlu çatı sistemi hem yeni yapılar hem de çatıların renovasyon işleri için uygundur. Bu çözüm için, alt yüzeyin üzerinde hava geçirmez bir tabaka gerekir. Bu nedenle daha çok, mevcut çatı kaplamasının ve bağlantılarının iyi durumda olduğu renovasyon projeleri için uygundur.

Çatının yüzeyine bakarak, vakumlu çatı sistemi için membran olarak Protan SE veya Protan EX kullanılır. Çatı kaplaması ile hava geçirmez alt yüzey arasında oluşan aşırı basıncı serbest bırakmak için çatıya vakum delikleri monte edilir. Menfezler, çatı yüzeyinde, negatif basıncın en yüksek olduğu yerlerde, özellikle köşelerde ve kenarlarda olurlar.

Teknik Çizimler

Teknik Çizimler

Bu web sayfasında Protan'ın teknik çizimlerinin bir özetini bulacaksınız. Bunlar, uygulama alanına göre sınıflandırılmıştır ve PDF ve DWG formatlarında mevcuttur.

Belgeler

Belgeler

Burada ürün belgelerini ve sertifikalarını bulacaksınız

Tüm çatı kaplama ürünlerimize, aksesuarlarımıza ve aletlerimize göz atın

Tüm çatı kaplama ürünlerimize, aksesuarlarımıza ve aletlerimize göz atın

Protan ürünleri çatı kaplama malzemeleri kategorisinde en düşük karbon ayak izine sahiptir. Buradan ürünlerimizi kategorilere veya uygulama alanlarına göre inceleyebilirsiniz.

Ürünleri inceleyin

Çözümlerimiz ve ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Michal Miasek - MD Sales Eastern Europe

Michal Miasek

MD Sales Eastern Europe
Melanie Marquard - MD Sales Western Europe

Melanie Marquard

MD Sales Western Europe
Ivar Braaten - MD Turkey

Ivar Braaten

MD Turkey
Mohamed Wagih - MD Middle East

Mohamed Wagih

MD Middle East