iStock-1149754751.jpg

İşin sırrı yansıtmada

Protan serin çatı adını verdiğimiz sistemler, yüksek güneş yansıtma değerlerine sahip olduğu kanıtlanmış beyaz renge sahip kaplamalar kullanarak binanın serin tutulması için gereken diğer yöntemlere olan ihtiyacını azaltan sistemlerdir.

arrow_downward

Protan Serin Çatılar

Yansıma ne kadar çoksa soğutma ihtiyacı da o kadar azdır.

Güneş ışınlarını yansıtma indeksi yüksek olan beyaz bir çatı kaplaması, koyu renkli çatı kaplamalarıyla karşılaştırıldığında, kompakt sıcak çatı konstrüksiyonundaki sıcaklıkları belirgin bir biçimde azaltır.

Protan Serin Çatı sistemi bu nedenle güneş ışığından kaynaklanan ısının ve sıcaklığın azaltılmasının önemli olduğu binalar için çok uygundur; örneğin serin hava depoları veya güneş panellerinin monte edileceği çatılar.

Beyaz Serin Çatı birçok sürdürülebilirlik avantajına sahiptir: güneş ışınlarını yansıtma değerinin yüksek olması çatıyı daha dayanıklı hale getirir. Binanın, soğutma amaçlı enerji ihtiyacını azaltır ve çevredeki kentsel alanların ısınmasını önler (Kentsel Isı Adası Etkisi). Daha serin iklimlerde bile, örneğin bir klimanın hava giriş kısmının üzerine beyaz bir kaplama döşenmesi tavsiye edilir. Bunun nedeni, bu kısmın, diğer kısımlara göre çok daha serin olmasıdır.

Protan Serin Çatı sisteminde kullanılan ürünler, mekanik veya vakumla monte edilmiş olan beyaz renkli Protan SE’dir.

Protan Serin Çatı, Cool Roof Derecelendirme Konseyi'nin (CRRC) gerektirdiği onaylı yöntemler olan ASTM C 1549-04 ve ASTM C 1371-04a ile test edilmiştir.

Teknik Çizimler

Teknik Çizimler

Bu web sayfasında Protan'ın teknik çizimlerinin bir özetini bulacaksınız. Bunlar, uygulama alanına göre sınıflandırılmıştır ve PDF ve DWG formatlarında mevcuttur.

Belgeler

Belgeler

Burada ürün belgelerini ve sertifikalarını bulacaksınız

Tüm çatı kaplama ürünlerimize, aksesuarlarımıza ve aletlerimize göz atın

Tüm çatı kaplama ürünlerimize, aksesuarlarımıza ve aletlerimize göz atın

Protan ürünleri çatı kaplama malzemeleri kategorisinde en düşük karbon ayak izine sahiptir. Buradan ürünlerimizi kategorilere veya uygulama alanlarına göre inceleyebilirsiniz.

Ürünleri inceleyin

Çözümlerimiz ve ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Michal Miasek - MD Sales Eastern Europe

Michal Miasek

MD Sales Eastern Europe
Melanie Marquard - MD Sales Western Europe

Melanie Marquard

MD Sales Western Europe
Ivar Braaten - MD Turkey

Ivar Braaten

MD Turkey
Mohamed Wagih - MD Middle East

Mohamed Wagih

MD Middle East