Kentleri yeşil yapıyoruz

Kentleri yeşil yapıyoruz

Protan Yeşil Çatı sistemi, biyolojik çeşitliliğe sahip, kapsamlı ve yoğun bitkilendirme şemalarını barındırabilir ve bir binaya çevre dostu bir estetik katar.

arrow_downward

Ürün Özeti

  • Biyoçeşitlilik Net Kazancı (BNG): Kentsel alanlarda yeşil çatıların uygulanması, bölgedeki tür çeşitliliğini önemli ölçüde iyileştirir.

  • Enerji tasarrufu: Yeşil çatı sistemleri, sıcaklıkları geleneksel çatılardan daha düşük bir oranda koruyarak daha sıcak aylarda klimadan tasarruf sağlar.

  • Hava kirliliği etkileri ve karbon tutma: Bitkiler, atmosferden zararlı kirleticileri doğal olarak emer, dolayısıyla yerel hava kirliliğini azaltır.

  • Artan değer ve estetik çekicilik: Enerji maliyetindeki azalma ve çatının kullanım ömründeki artış, mülk değerlerinde artışa neden oldu.

Yeşil Çatı Sistemi

Yeşil çatıların popülaritesi Birleşik Krallık'ta estetik, çevresel ve eğlence nedenleriyle artmaktadır. Protan'ın yeşil çatı sistemleri, binanın performansına ve çevreye önemli faydalar sağlar.

Protan Yeşil çatı sistemi, tümü aşağıdaki gibi katı yönergeleri karşılayan bir dizi dikim planını barındırabilir:

  • Geniş çatılar arasında yeşil çatılar, kahverengi çatılar ve biyolojik çeşitlilik gösteren çatılar bulunur. Bu, hafif ve sığ alt tabakaları kapsar ve az bakım gerektirir ve bir konfor alanı olarak kullanılmaz.

  • Yoğun çatılar, bir konfor alanı olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Sert ve yumuşak çevre düzenlemesi ile artan yüklemeli daha derin topraklarda kullanılır. Çim çimen veya suni olabilir.

Yoğun çatılar, bir konfor alanı olarak kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Sert ve yumuşak çevre düzenlemesi ile artan yüklemeli daha derin topraklarda kullanılır. Çim çimen veya suni olabilir.

Yeşil çatılar için Protan G membranını öneriyoruz. Cam elyaf takviyeli esnek PVC'den imal edilmiştir. PVC, membranı hem yüksek hem de düşük sıcaklıklara dayanıklı ve UV'ye karşı kararlı hale getiren stabilizatörler içerir; ve mikrobiyal saldırıya karşı ilave direnç için bir mantar ilacı eklenmştir. Standart olarak 1.5mm kalınlığında koyu gri ve açık gri renkleri mevcuttur.

Drenaj tabakası, filtre keçesi, yetiştirme ortamı ve ekim ortamı dahil olmak üzere eksiksiz yeşil çatı çözümünü sağlamak için stratejik ortaklarla birlikte çalışıyoruz, ancak bu, ekim planının doğasına bağlı olarak değişiklik gösteriyor.

Protan'ın tüm yeşil çatı sistemleri, SUDS gerekliliklerine (Sürdürülebilir Kentsel Drenaj Sistemleri) uygundur ve çok sayıda kategoride BREEAM akreditasyonlarını karşılamak için kullanılabilir.

SUDS, planlama açısından giderek daha önemli hale geliyor. Yağmurun tüm inşaat alanlarında, özellikle çatılarda yönetilmesini sağlamayı amaçlar. Yeşil çatının sedum veya kır çiçeği tabakası ve yetiştirme ortamı yağmur suyunu emer, böylece akıntıyı önemli ölçüde azaltır ve sonuç olarak sel riskini azaltır.

TR - Installation systems - Green Roof System.jpg

Vega Scene, Oslo

Vega Scene, Oslo

İnşaat sektörünün geleceğini değiştirecek çatı

Tüm çatı kaplama ürünlerimize, aksesuarlarımıza ve araçlarımıza göz atın

Tüm çatı kaplama ürünlerimize, aksesuarlarımıza ve araçlarımıza göz atın

Protan ürünleri çatı kaplama malzemeleri ürün kategorisinde en düşük karbon ayak izine sahiptir. Ürünlerimizi kategori veya uygulama alanına göre buradan inceleyebilirsiniz.

Ürünlere göz atın

Bize yazin

Bayram Beyazit - Sales and Marketing Manager Turkey

Bayram Beyazit

Sales and Marketing Manager Turkey