nordens-hus-paa-faeroeerne.jpg

Evinizin tepesindeki çim

Çim çatılar İskandinavya’da özellikle yazlık evler için gelenekselleşmiş bir çatı çözümüdür. Günümüzde bu çatı türleri şehir hayatındaki monotonluğu azaltmak için de artan bir oranda kullanılmaya başlanmıştır.

arrow_downward

Çim Çatılar

Çim çatılar yaygın olarak kırsal kesimdeki kır evlerinde kullanılıyor olsalar da kentsel alanlarda her geçen gün kullanımı artmaktadır.

Çim çatıdaki çimlerin gür ve göze hoş görünmesi için en önemli şey membranın seçimidir. Protan, çim çatılardaki çimin büyüme potansiyelini artıran bir membran geliştirdi. İsterseniz tatil beldesinde, isterseniz şehrin göbeğinde olun, artık çim çatı manzarasının keyfini çıkarabileceksiniz.

Çim çatı sistemlerimiz aslında geniş yeşil çatı sistemlerimizin uyarlanmış bir versiyonudur. Geniş yeşil çatı sistemlerimizin üzerinde ince bir toprak katmanı veya hazır çim ruloları kullanılır, bitki olarak da sukulentler veya yosunsu bitkiler tercih edilir.

Kök dayanımlı

Protan çim çatı membranları yumuşatılmış PVC’yi, polyester örgüsüyle güçlendirip alt tarafından polyester keçe ile kaplayarak üretilir. Bitki köklerine karşı dayanımlı olmalarının yanında yangın belgesine de sahip olan bu membranlar UV ışınlarından etkilenmeyecek , sıcak ve soğuk hava şartlarını tolere edebilecek şekilde tasarlanmışlardır.

Protan çim çatı membranları soğuk, eğimli, havalandırmalı çatılarda yüzeye sıcak hava kaynağıyla tutundurularak kullanılırlar. Genelde havalandırmalı ahşap yüzeye tutundurulurlar ve çim kaplamaları da direkt olarak çim çatı membranının üzerine yerleştirilir.

Drenaj katmanına gerek duymaz

Bu tür çatı çözümlerinde tercihen bir drenaj tabakası kullanılarak nemin ve yoğuşmanın önüne geçilmeye çalışılır. Ancak Protan’ın çim çatı membranları, filizlenen köklerin çatı membranına nüfuz etmesini engelleyen özelliklere sahiptir. Bu derece güçlü olan kök dayanımı özelliği sayesinde drenaj katmanına da gerek kalmaz.

Teknik Çizimler

Teknik Çizimler

Bu web sayfasında Protan'ın teknik çizimlerinin bir özetini bulacaksınız. Bunlar, uygulama alanına göre sınıflandırılmıştır ve PDF ve DWG formatlarında mevcuttur.

Belgeler

Belgeler

Burada ürün belgelerini ve sertifikalarını bulacaksınız

Tüm çatı kaplama ürünlerimize, aksesuarlarımıza ve aletlerimize göz atın

Tüm çatı kaplama ürünlerimize, aksesuarlarımıza ve aletlerimize göz atın

Protan ürünleri çatı kaplama malzemeleri kategorisinde en düşük karbon ayak izine sahiptir. Buradan ürünlerimizi kategorilere veya uygulama alanlarına göre inceleyebilirsiniz.

Ürünleri inceleyin

Çözümlerimiz ve ürünlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz?

Michal Miasek - MD Sales Eastern Europe

Michal Miasek

MD Sales Eastern Europe
Melanie Marquard - MD Sales Western Europe

Melanie Marquard

MD Sales Western Europe
Ivar Braaten - MD Turkey

Ivar Braaten

MD Turkey
Mohamed Wagih - MD Middle East

Mohamed Wagih

MD Middle East