Çok amaçlı ve yanmaz membran

Çok amaçlı ve yanmaz membran

Çakıl balastlı, ters ve yeşil çatılar için cam elyaf takviyeli G membran. Aşırı zorlu iklimlere ve mikrop saldırılarına dayanıklıdır.

arrow_downward

Protan G membran, çakıl balastlı çatılar, ters çatılar ve yeşil çatılar için cam elyaf takviyeli, mikroplara dayanıklı bir PVC membrandır. Protan G membranı, yüksek veya düşük sıcaklıklara ve mikroorganizmaların saldırısına dayanabilir. Membranın kalınlığı ve özellikleri her yerinde eşittir, ki bu üzerine yük gelen uygulamalarda önemlidir.

Islak Odalar için Protan G Membranı

Protan G membranı ıslak odalaların duvarları ve zemininde kullanılır. Su yalıtımı, nem ve sızıntıdan kaynaklanan hasarlardan korunmaya yardımcı olur.

Hem yeni inşaatlarda hem de yenileme projelerindeki ıslak odalar için Protan G membranı öneriyoruz. Protan G membran, 1,5 mm kalınlığında, sıcak hava kaynağı ile yapıştırılan, ıslak odalarda hem zeminde hem de duvarlarda kullanılabilen bir su yalıtım membranıdır.

Nem, binalara her şeyden daha fazla zarar verir. Nem hasarı, ev sahiplerine ve genel olarak topluma her yıl onlarca milyon Euro’ya mal oluyor. Yapı malzemelerinde bakteri ve mantar üremesinin neden olduğu sağlık sorunları maliyetlerin dışında göz önüne alınması gereken ayrı bir konudur. "Önemsiz" miktardaki küçük su sızıntıları dahi binada hızlı bir şekilde ciddi bir probleme dönüşebilir.

Teraslar için Protan G Membranı

Protan G membranı, Protan tarafından üretilen çok amaçlı bir üründür. 30 yıldır çatı ve teraslarda kullanılmaktadır.

Protan G membranı, betonarme veya ahşap zemin kaplamalı teraslarda kapalı teras membranı olarak kullanılır. Bu, 1,5 mm kalınlığında cam elyaf takviyeli bir membrandır. Protan G membranı, iyi geliştirilmiş ve 30 yılı aşkın bir süredir piyasada hem çatı hem de teras inşaatlarında kullanılan bir üründür. Bu membran, Avrupa’nın en büyük bağımsız araştırma kurumu olan SINTEF tarafından bina ve altyapı uygunluk testlerine tabi tutulmuş ve belgelendirilmiştir.