Ventiflex Air

Ventiflex Air


Protan Ventiflex Air, dünya standartlarında bir sistem oluşturmak için membran malzemeleri, kaplinler ve kaynak teknolojilerini birleştiren madenler ve tüneller için bir havalandırma kanalı sistemidir.

Avrupa'da geliştirilen ve üretilen ilk esnek havalandırma sistemi Ventiflex Air(Hava) oldu. Bu serideki beş kanal kalitemizin tamamı, uzun yıllara dayanan deneyimin, aerodinamik uzmanlığın ve kapsamlı ürün geliştirmenin sonucudur.

Özel geliştirilmiş PVC membran

Ventiflex Air serisindeki kanal kaliteleri, havalandırma kanalları için özel olarak geliştirilmiş bir membran içinde tasarlanmakta ve üretilmektedir. Takviyeli polyester tekstil, doğru özelliklere sahip olduğundan emin olmak için kendi fabrikamızda üretilmektedir. Tekstil ve dolayısıyla membran, hava basıncı özelliklerinden dolayı eksenelden ziyade radyal olarak daha güçlüdür.

Optimum güç

Herhangi bir hasarın veya yırtılmanın uzunluğunu ve boyutunu azaltmak için polyester kumaş dokuma yerine örülür. Tekstil, yüksek basınca ve strese maruz kaldığında, mukavemeti optimize etmeye ve delaminasyonu önlemeye yardımcı olan güçlü PVC ile kaplanır. Hasar meydana gelirse, sahadaki sorunların büyük çoğunluğunu havalandırma sisteminin kalitesinden veya kapasitesinden ödün vermeden onaracak uzmanlığa ve deneyime sahibiz.

Tam otomasyonlu kaynak sistemi

Tamamen otomatik kaynak teknolojimiz sayesinde 200 mm'den 3200 mm'ye kadar herhangi bir kanal çapını herhangi bir uzunlukta teslim edebiliyoruz. Her 50 cm'de bir PVC delikli daimi askı nervürü, kanalın uzunluğunu çalıştırarak hava akışını iyileştirir ve yüksek kapasite sağlar. Kanal sistemlerimizdeki pratik testler, kalitelerinin yanı sıra SIA 196 standardının S sınıfı değerlerini aşan sonuçlar verme yeteneğimizi de göstermektedir.

Ventiflex kanal kaliteleri

Beş kanalımızın ortak özelliği:

  • Alev Geciktirici
  • Kendiliğinden sönen

İki kanal tipimizde antistatik özellik mevcuttur. Antistatik kanal özellikleri, yanıcı gazlar içerebilen kömür madenleri ve tüneller için kullanışlıdır.

Kanal kalitesini, havalandırma sistemi için belirlenen işletme havası basıncı belirler. Tüm kaliteler ve çaplar için spesifikasyona uygun kanal uzunlukları sunuyoruz.

Açık gri olan antistatik kanallar dışında tüm kanallar standart olarak sarı renkte gelir. Diğer renkler istek üzerine sipariş edilebilir.

Bize Ulaşın

Doğan Civelek - Sales and Marketing Manager

Doğan Civelek

Sales and Marketing Manager