Protan'ın parapet sistemi çatıda istikrar sağlar

Protan'ın parapet sistemi çatıda istikrar sağlar

Parapet sistemimiz, çatının en çok rüzgâra ve diğer zorlu şartlara maruz kalan unsurlarından biri için zarif, hava koşullarına dayanıklı ve sağlam bir çözümü garanti eder.

arrow_downward

Şiddetli rüzgarlara karşı çatının silahı

Çatıdaki rüzgar çatının kenar kesimlerinde çok daha kuvvetlidir. Yükseltilmiş çatı kenarına parapet denir. Çatı kaplaması iyi sabitlenmedikçe rüzgâr kolaylıkla hasar verebilir. Bu sistemimiz, Protan Çelik Çubuk ve kaynaklı şeritli veya cepli hazır Parapet Eteğimizin birlikte kullanılmasıyla oluşur.

Protan Parapet Sistemi

  • Esnek sistem
  • Güvenilir ve uygun maliyetli
  • Uygulanması kolay

Hazır kaynaklı

Protan Parapet Eteği, güçlendirilmiş şerit veya tersten önceden kaynaklanmış cepli membranımızdır. Parapet Eteği standart renk ve ölçülerde üretilebildiği gibi müşteri tarafından belirlenen ölçülerde de tedarik edilebilir. Yüksek parapetler dikey yüzeyde daha fazla sabitleme gerektirir, böyle durumlarda Parapet Eteği ekstra şeritlerle birlikte gelir.

Azaltılmış noktasal yük

Protan, çatı yüzeyi ile parapet arasındaki geçişteki membranın doğrusal olarak sabitlenmesini şart koşar. Çelik Çubuğumuz iyi bir hava sızdırmazlığı ve doğrusal tutma sağlamanın yanı sıra kaynaklarda ve bağlantılarda noktasal yükün riskini azaltır. Çubuğun sağlamlığı ve sertliği, çatıdaki yatay ve dikey kuvvetlerin eşit olarak dağıtılmış bir yük olarak kendisine aktarılmasını sağlar. Parapete tutundurma için çeşitli teknik çözümleri onaylıyoruz ancak bunların hepsinde Protan'ın onaylı çelik çubuklarının kullanılması gerekiyor.

Protan’da dört farklı standartlaştırılmış parapet sistemi var

Protan çelik çubuğu ve güçlendirilmiş şeridi birlikte kullanan parapet eteği
Yüksek parapetler için cepli ve ekstra şeritli Protan parapet
Protan çelik çubuk ve kaynak kordonunu birlikte kullanan Protan parapet eteği
Protan çelik çubuk ve kaynak kordonunu birlikte kullanan Protan parapet eteği

Daha fazla bilgi için videolarımıza bakın

Protan Parapet ve Kavrama Çelik Çubuk

Metal Kenar Yanıp Söndürme