Aşırı hava yeni normal

Aşırı hava yeni normal

Bu nedenle Protan, sel hasarı riskini azaltan bir mavi çatı sistemi geliştirmiştir.

arrow_downward

Protan BlueProof, uzun ömürlü, çevre dostu bir üründür. Aşırı miktarda yağışı yönetmek için tasarlanmıştır.

Bu tür hava durumları artık şehirlerimizde daha olağan hale geliyor ve şiddetli yağmur sokaklarda sele neden oluyor. Mevcut yağmur suyu drenajı ve kanalizasyon sistemleri bu denli şiddetli yağmuru kaldıracak şekilde tasarlanmamıştır. Sonuç olarak, her yıl milyarlarca Türk Lirası zarara uğranmaktadır.

Bu tür sert hava olaylarıyla başa çıkmak için bir yüzey suyu altyapısına ihtiyaç olduğu ortadadır. Ancak, yoğun nüfuslu yerlerde, bunun için kullanılabilir alan miktarı sınırlıdır. Ayrıca, sokakları ve kaldırımları kazmak maliyetlidir. Aranan çözüm tepededir: Protan BlueProof, çatıyı aşırı yağışları yavaş yavaş kanalizasyon sistemine boşaltan bir yüzey suyu deposuna dönüştürür.

Protan BlueProof suyu azaltır.

Protan BlueProof'un altında yatan teknoloji, etkili su drenajına ve güvenli yüzey suyu yönetimine dayanmaktadır.

Çoğu çatıdaki su mümkün olduğunca çabuk boşalır. Protan BlueProof, suyun kanalizasyon sistemine kademeli olarak ve düzenli bir şekilde iletilmesine izin vererek daha yavaş bir akış hızı sağlar.Biz buna su zayıflaması diyoruz.

Bu da yağışın tamamının aynı anda yere geri gönderilmediği, ancak bir kısmının çatıda kaldığı anlamına gelir. Böylece sele yol açan tıkanıklıklar ve bunun sonucunda ortaya çıkan hasarlar önlenir.

Protan BlueProof nasıl çalışır?

Çoğu çatı ağır yükleri taşıyacak şekilde inşa edilmiştir, bu nedenle su akışını azaltmak genellikle sorun değildir.

1000 m2'lik normal bir yüzey alanınız ve saatte 50 mm'lik bir sağanak yağış olduğunu varsayalım. Bu, çatının her saat kanalizasyon sistemine 50 metreküp su boşaltacağı anlamına gelir.

Suyu çatıda tutarsak, metrekare başına 50 kilograma eşdeğer bir su toplayacaktır.

Örneğin kuzey Norveç'teki düz çatılar, önceden belirlenmiş bir yük taşıma kapasitesine sahiptir ve genellikle metrekare başına 300 mm'den fazla yağmur suyu depolayabilir. Bu da 300 kg ile eşdeğerdir.

Protan BlueProof kullanıldığında drenaj yavaşlar ve 50 metreküp suyun tamamının kanalizasyon sistemine ulaşması 24 saate kadar sürebilir.

Protan BlueProof'un dört avantajı vardır.

  • Güvenlidir. Sistem SINTEF onaylıdır ve çatı kaplama becerileri, engin deneyim ve yerleşik gelenekler kullanılarak tasarlanmıştır.
  • Sürdürülebilirsir. Piyasada mevcut olan en çevre dostu su azaltma sistemidir.
  • Ekonomiktir. Alternatif azaltma sistemleriyle karşılaştırıldığında, BlueProof maliyeti en uygun olanıdır.
  • Yerden tasarruf etmenize yardımcı olur. Yöntem, olmaması halinde, yüzey suyu kontrolü için kullanılacak alanı boşaltır.

Protan güvenlik sağlar ve uzmanlık sunar.

Protan, BlueProof'un kurulumu için gerekli eğitimi her zaman sağlar ve kurum içi uzmanlarımız projenin başlangıcından itibaren sahada olur.

Çatı ustası ve çatıcılar, çatı sistemini kurmadan önce Çatı Okulu 1 eğitim programını tamamlamış olmalıdır. BlueProof kurulumu için bu gelişmiş teknolojinin kurulumunu ve çalışmasını kapsayan ek bir modül vardır.

SINTEF, BlueProof sisteminin onaylanması için çatı kaplama yüklenicisinin proje yöneticisinin sertifikasyonu için standartlar belirlemiştir. Bireysel eğitim gerekli değildir, ancak Protan yeterliliği sağlamak için baştan sona yardım sağlayacaktır.

Protan ve çatı ustaları, projenin sonunda bir işlev/bütünlük testi gerçekleştirir.

Protan BlueProof Yeşil

Protan BlueProof Yeşil

Protan BlueProof Green, güvenli yüzey suyu yönetimini bir binanın tepesindeki yeşil bir bahçeyle birleştirir.

Daha fazla okuyun
Teknik Çizimler

Teknik Çizimler

Bu web sayfasında Protan'ın teknik çizimlerinin bir özetini bulacaksınız. Bunlar, uygulama alanına göre sınıflandırılmıştır ve PDF ve DWG formatlarında mevcuttur.

Belgeler

Belgeler

Burada ürün belgelerini ve sertifikalarını bulacaksınız

Tüm çatı kaplama ürünlerimize, aksesuarlarımıza ve araçlarımıza göz atın

Tüm çatı kaplama ürünlerimize, aksesuarlarımıza ve araçlarımıza göz atın

Protan ürünleri çatı kaplama malzemeleri ürün kategorisinde en düşük karbon ayak izine sahiptir. Ürünlerimizi kategori veya uygulama alanına göre buradan inceleyebilirsiniz.

Ürünlere göz atın

Bize yazin

Doğan Civelek - Sales and Marketing Manager

Doğan Civelek

Sales and Marketing Manager
Tayfun Kocak - Foreign Sales and Marketing Coordinator

Tayfun Kocak

Foreign Sales and Marketing Coordinator