Protan Infraplan Su Koruma Sistemi

Protan Infraplan Su Koruma Sistemi


Protan InfraPlan, tüneller ve yeraltı yapıları için eksiksiz bir su yönetimi çözümüdür. Düşük yaşam döngüsü maliyetleri, kurulum kolaylığı ve çevresel kazanımlar avantajlardan sadece birkaçıdır.

Hareketliliğin gerekli olduğu bir dünyada yaşıyoruz. Tüneller ve diğer yeraltı altyapısı, toplumun sorunsuz çalışması için kritik öneme sahiptir. Bu önemli altyapı, sadece on yıllar değil, yüzyıllar boyunca uzun bir süre boyunca aşırı strese dayanabilmelidir.

Yeraltı altyapısının tahammül etmesi gerekenlerin listesi uzundur: su basıncı, tehlikeli kimyasallar ve bakteriler, gaz difüzyonu, jeostatik stres, trafik titreşimleri, dramatik sıcaklık dalgalanmaları ve diğer hava ve iklim baskıları. Sonuç olarak, yüksek kaliteli malzemeler ve uzun ömürlü koruma çözümleri kullanmak çok önemlidir.

Protan, 80 yılı aşkın membran teknolojisi deneyimi sunar. Aynı zamanda, tünel ve maden havalandırmasında kullanılan membranlar için iyi bilinen ürünler ve çözümler sunan neredeyse aynı uzmanlığa sahibiz. Her türlü tünel için uzun ömürlü bir su koruma sistemi geliştirmek için uzmanlığımızı ve pazar deneyimimizi kullandık.

2021 yılında Protan Infraplan, işlevsel ve çok yönlü bir ürün olarak tanıtıldı. Tek katmanlı membran uzun ömürlü, homojen, esnek ve su geçirmezdir.

Protan'ın tünel membranı uzun yıllardır Türk tünel pazarında iyi bir yer edinmiştir ve diğer kullanımların yanı sıra İstanbul'un yeraltı raylı sisteminde yaygın olarak kullanılmaktadır. Diğer Avrupa standartlarının yanı sıra Norveç Kamu Yolları İdaresi yönergelerine de uygundur.

Protan InfraPlan, işletmeler için kullanımı ve kurulumu basittir. Protan çatı membranları, sektördeki uzun ömürleri ve en düşük karbon ayak izi ile bilinir ve tünel membranlarımız, sürdürülebilirlik ve dayanıklılık için bu önemli özellikleri paylaşır.

Protan tünel membranları tüneli korumanın yanı sıra, örneğin yeraltı suyu kirliliğini ve tünelden çevreye petrol veya kimyasal sızıntısını önleyerek tünelin hem içindeki hem de dışındaki alanın korunmasına da yardımcı olur.

Protan InfraPlan brochure (English)

Daha fazlasını buradan okuyun

Protan Ventiflex

Protan, madenler ve tüneller için dünyanın önde gelen yenilikçi ve verimli havalandırma ve su koruma sistemleri sağlayıcısıdır

Bize Ulaşın

Doğan Civelek - Sales and Marketing Manager

Doğan Civelek

Sales and Marketing Manager