Güneş çatıları ile sürdürülebilirlik

Güneş çatıları ile sürdürülebilirlik

Çatı kaplama seçimi, hangi tip güneş panellerinin kullanılacağına bağlıdır.

arrow_downward

Çatıda yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımına olanak tanır

Paneller ister fotovoltaik (PV) ister termal olsun, uygun çatı kaplama tipi ve kalitesi seçilir. Bunlar entegre veya bağımsız olabilir.

Çatıya bir PV veya termal panel dizisi monte edileceği zaman, çatı kaplaması genellikle mekanik olarak sabitlenir. Sonuç olarak polyester ile güçlendirilmiş Protan SE membran kullanılmaktadır.

Koyu ve açık renkli membranlar farklı özelliklere sahiptir

PV paneller en çok hava soğukken verimlidir. Açık renkli yüzeyler normalde güneş ışığını koyu renkli olanlardan daha iyi yansıtır.
Çatıya enerji üretimi amaçlı güneş panelleri kurulacağı zaman Protan'ın beyaz çatı kaplaması, Protan Cool Roof ve açık gri Protan SE kullanılmaktadır.

Protan Cool Roof’un (Serin Çatı) güneş yansıtma özellikleri, bu tür ürünler için piyasadaki en iyiler arasındadır ve PV panelli bir Protan solar çatı sistemine en iyi şekilde katkıda bulunur.

Termal güneş panelleri, güneş enerjisini suyu ısıtmak için kullanılan ısıya dönüştürür. Ne kadar sıcak olursa, bu tip güneş paneli o kadar verimli çalışır. Bu nedenle, güneşten gelen ısının mümkün olduğunca çoğunu emen koyu renkli yüzeyler kullanmak bir avantajdır. Bu nedenle siyah veya koyu gri Protan SE membranımızı öneriyoruz.

Ürünlerimizle ilgili daha fazla bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

Teknik Çizimler

Teknik Çizimler

Bu web sayfasında Protan'ın teknik çizimlerinin bir özetini bulacaksınız. Bunlar, uygulama alanına göre sınıflandırılmıştır ve PDF ve DWG formatlarında mevcuttur.

Belgeler

Belgeler

Burada ürün belgelerini ve sertifikalarını bulacaksınız

Tüm çatı kaplama ürünlerimize, aksesuarlarımıza ve araçlarımıza göz atın

Tüm çatı kaplama ürünlerimize, aksesuarlarımıza ve araçlarımıza göz atın

Protan ürünleri çatı kaplama malzemeleri ürün kategorisinde en düşük karbon ayak izine sahiptir. Ürünlerimizi kategori veya uygulama alanına göre buradan inceleyebilirsiniz.

Ürünlere göz atın

Bize yazin

Doğan Civelek - Sales and Marketing Manager

Doğan Civelek

Sales and Marketing Manager
Tayfun Kocak - Foreign Sales and Marketing Coordinator

Tayfun Kocak

Foreign Sales and Marketing Coordinator