Protan Serin Çatı

Protan Serin Çatı

Protan Cool Roof sistemi, binanın içeriden soğutma ihtiyacının azaltılması amacıyla; belgelenmiş güneş ışığını yüksek oranda yansıtma değeri veya SRI’ya (Güneş Işığını Yansıtma İndeksi) sahip beyaz renkli bir çatı kaplamasından oluşmaktadır.

arrow_downward

Güneş ışığının yüksek oranda yansıtılması, soğutma ihtiyacını azaltmaktadır

Güneş ışığını yüksek oranda yansıtma indeksine sahip olan beyaz renkli çatı kaplamaları, daha koyu renkli çatı kaplamalarına kıyasla, sıcak bir çatı konstrüksiyonundaki sıcaklıkları önemli ölçüde düşürür.

Bu sebeple Protan Cool Roof (Serin Çatı) sistemi, güneş ışığından ve sıcaklıktan kaynaklanan ısının önemli olduğu binalar için çok uygundur; örneğin, soğuk hava depoları veya güneş panellerinin monte edileceği çatılar.

Beyaz renkteki serin bir çatı sürdürülebilirlik konusunda da birden fazla avantaja sahiptir: güneş ışığını yüksek oranda yansıtma değerinin olması sayesinde çatı daha dayanıklı olmaktadır; binanın soğutma amaçlı enerji ihtiyacını azaltır ve çevredeki kentsel alanların ısınmasının önüne geçer (Kentsel Isı Adası Etkisi). Hatta daha soğuk iklimlerde bile hava giriş alanlarının, örneğin bir klima sisteminin, önüne beyaz bir çatı kaplaması yapılması tavsiye edilir. Bunun sebebi, bu alanlardaki sıcaklığın, yüzeyin geri kalanından önemli ölçüde daha soğuk olmasıdır.

Protan Cool Roof (Serin Çatı) sisteminde kullanılan ürünler, mekanik olarak monte edilen veya vakumlu çatı olarak kullanılan beyaz renkte Protan SE'dir.

Protan Cool Roof (Serin Çatı), ASTM C 1549-04 ve ASTM C 1371-04 e uygun olarak, Serin Çatı Derecelendirme Konseyi (CRRC) tarafından gerekli görülen onaylanmış yöntemler kullanılarak test edilmiştir.

Teknik Çizimler

Teknik Çizimler

Bu web sayfasında Protan'ın teknik çizimlerinin bir özetini bulacaksınız. Bunlar, uygulama alanına göre sınıflandırılmıştır ve PDF ve DWG formatlarında mevcuttur.

Belgeler

Belgeler

Burada ürün belgelerini ve sertifikalarını bulacaksınız

Tüm çatı kaplama ürünlerimize, aksesuarlarımıza ve araçlarımıza göz atın

Tüm çatı kaplama ürünlerimize, aksesuarlarımıza ve araçlarımıza göz atın

Protan ürünleri çatı kaplama malzemeleri ürün kategorisinde en düşük karbon ayak izine sahiptir. Ürünlerimizi kategori veya uygulama alanına göre buradan inceleyebilirsiniz.

Ürünlere göz atın

Bize yazin

Doğan Civelek - Sales and Marketing Manager

Doğan Civelek

Sales and Marketing Manager
Tayfun Kocak - Foreign Sales and Marketing Coordinator

Tayfun Kocak

Foreign Sales and Marketing Coordinator